Bogactwo zalet siemienia lnianego!

Z pewnością każda osoba, która jest aktywna fizycznie doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak istotne w treningu jest odżywianie. Mało kto jednak kojarzy jak pozytywne właściwości ma siemię lniane nie tylko, gdy chodzi o wyniki sportowe, lecz także i o zdrowie.

Siemię lniane bogactwem błonnika

Siemię lniane to ziarno wyjątkowo bogate w tak potrzebny naszemu organizmowi błonnik pokarmowy. To bowiem nic innego jak tylko właśnie błonnik pozwala organizmowi na pozbywanie się toksyn. Dodatkowo błonnik niweluje uczucie głodu, które wydaje się być jednym z głównych wrogów osób, dbających chociażby o szczupłą sylwetkę. Warto także dodać, że błonnik posiada jeszcze jedną ważną cechę a mianowicie przyspiesza przemianę materii.

Sprawdź termin przydatności jaki ma siemię lniane

Siemię lniane zjadać możemy właściwie w każdej formie. Najczęściej jednak spożywane jest ono albo w postaci zmielonej, lub też całych ziaren. Eksperci od żywienia polecają jednak zdecydowanie bardziej tę drugą opcję. Najlepiej będzie więc najpierw zakupić całe ziarna siemienia lnianego (https://planteon.pl/zdrowa-zywnosc/bakalie/ziarna/siemie-lniane-ziarno), a następnie zmielić je na przykład w blenderze. Bezwzględnie należy też pilnować terminu zdatności do spożycia. Przestarzałe siemię lniane nie tylko nie zachowa swoich zdrowotnych właściwości, lecz może nam wręcz zaszkodzić. Na szczęście bardzo łatwo jest poznać, że termin ważności siemienia lnianego minął. Przeterminowane siemię ma bowiem tak charakterystyczny posmak, że z pewnością poznamy, że coś jest nie tak.