Ekspresy do kawy: dzierżawa, czy zakup?

Ekspresy do kawy dzierżawa, czy zakup? Z pewnością to pytanie zadaje sobie wiele osób związanych z gastronomią. O ile zakupu sprzętów takich, jak chłodnie, czy piekarniki jest oczywisty, tak dodatkowe urządzenia, często powodują zakłopotanie.

Rozpoczęcie działalności gastronomicznej wiąże się z dużym nakładem finansowym, zatem w pierwszej kolejności skupiamy się na tym, aby kupić podstawowe rzeczy. Cierpi na tym czasami wizerunek naszej firmy, ponieważ klienci stają się coraz bardziej świadomi i wymagający. Czasami po pysznym obiedzie, mamy ochotę na deser oraz kawę i chociaż główne dania były smaczne, zwykła kawa może pozostawić pewnego rodzaju niesmak, dlatego należy pamiętać o każdym szczególe.

Dzierżawa ekspresu do kawy z pewnością pozwala nam na to, aby zaopatrzyć nasz lokal w dobry sprzęt, ponieważ o wiele tańszy będzie dla nas pewnego rodzaju wynajem, niż zakup sprzętu za kilka lub kilkanaście tysięcy złotych.

Ekspresy do kawy: dzierżawa, czy zakup?

Ekspresy wymagają określonej eksploatacji, wymagają również przeglądów i częstych napraw, co czasami powoduje niepotrzebny stres. W przypadku dzierżawy wile firm zapewnia również pomoc związaną z naprawą, czy sprzęt zastępczy, więc to także należy wziąć pod rozwagę.

W tym przypadku zaoszczędzone środki finansowe możemy np. przeznaczyć na dodatkową reklamę, czy szkolenia dla pracowników lub spłatę zobowiązań związanych z początkiem działalności.