Foremki do lodów – czyli zdrowe i tanie zimne przekąski

Lody są najpopularniejszą przekąską latem. Nic w tym dziwnego, gdyż zapewniają uczucie chwilowego orzeźwienia i do tego są po prostu pyszne. Okazuje się jednak, że te kupowane w sklepach są niezdrowe i mało opłacalne. Dlatego też zaczęto wykorzystywać foremki do lodów, aby robić lody samemu.

Dlaczego samodzielnie robione lody są zdrowsze?

lody w specjalnej foremceZazwyczaj kupowane są lody, które nie posiadają w sobie dosłownie nic zdrowego. W większości to cukier i wiele innych chemicznych substancji, które w rzeczywistości są szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Poza tym sprawiają, że plaga otyłości rozszerza się w zastraszającym tempie. Z tego też powodu coraz więcej osób rezygnuje z takowych produktów. Nie oznacza to jednak, że muszą męczyć się przy zbyt wysokiej temperaturze. Wręcz przeciwnie większa część tych osób decyduje się na kupowanie foremek na lody z Aledobre.pl i robienie własnych lodów. W ten sposób mają całkowitą kontrolę nad tym, co znajduje się w środku. Co ciekawe można znaleźć w Internecie także bardzo kreatywne przepisy, w których do przygotowania zdrowych lodów służy także np. kasza jaglana. Jak widać, wyobraźnia jest jedyny ograniczeniem w tej kwestii. I zdecydowanie większa część takich przepisów jest zdrowa i co najważniejsze całkowicie pozbawiona chemikaliów. Warto postawić na kompozycję jakichś owoców z jogurtem, ale koniecznie naturalnym. Dla odważnych może być wersja z warzywami

Czy foremki na lody faktycznie dają oszczędność?

To, że foremki umożliwiają zrobienie własnych, pysznych lodów i do tego całkowicie zdrowych, wiadomo nie od dzisiaj. Jednak jak się okazuje, mogą one dawać także sporą oszczędność finansową. W końcu zakup foremek do lodów jest jednorazowy, a następnie wystarczy po prostu znaleźć jakieś dodatki. Czasem dobrym rozwiązaniem jest szukanie jakichś okazji, czy też po prostu sezonowych owoców. W rezultacie można zrobić większą ilość lodów, które starczają na wiele dni i zapłacić znacznie mniej. Zapewne właśnie ilość zalet takich lodów składnia kolejne osoby do ich robienia.