Foremki do lodów – czyli zdrowe i tanie zimne przekąski

Lody są najpopularniejszą przekąską latem. Nic w tym dziwnego, gdyż zapewniają uczucie chwilowego orzeźwienia i do tego są po prostu pyszne. Okazuje się jednak, że te kupowane w sklepach są niezdrowe i mało opłacalne. Dlatego też zaczęto wykorzystywać foremki do lodów, aby robić lody samemu.

Dlaczego samodzielnie robione lody są zdrowsze?

lody w specjalnej foremceZazwyczaj kupowane są lody, które nie posiadają w sobie dosłownie nic zdrowego. W większości to cukier i wiele innych chemicznych substancji, które w rzeczywistości są szkodliwe dla ludzkiego organizmu. Poza tym sprawiają, że plaga otyłości rozszerza się w zastraszającym tempie. Z tego też powodu coraz więcej osób rezygnuje z takowych produktów. Nie oznacza to jednak, że muszą męczyć się przy zbyt wysokiej temperaturze. Wręcz przeciwnie większa część tych osób decyduje się na kupowanie foremek na lody z Aledobre.pl i robienie własnych lodów. W ten sposób mają całkowitą kontrolę nad tym, co znajduje się w środku. Co ciekawe można znaleźć w Internecie także bardzo kreatywne przepisy, w których do przygotowania zdrowych lodów służy także np. kasza jaglana. Jak widać, wyobraźnia jest jedyny ograniczeniem w tej kwestii. I zdecydowanie większa część takich przepisów jest zdrowa i co najważniejsze całkowicie pozbawiona chemikaliów. Warto postawić na kompozycję jakichś owoców z jogurtem, ale koniecznie naturalnym. Dla odważnych może być wersja z warzywami

Czy foremki na lody faktycznie dają oszczędność?

To, że foremki umożliwiają zrobienie własnych, pysznych lodów i do tego całkowicie zdrowych, wiadomo nie od dzisiaj. Jednak jak się okazuje, mogą one dawać także sporą oszczędność finansową. W końcu zakup foremek do lodów jest jednorazowy, a następnie wystarczy po prostu znaleźć jakieś dodatki. Czasem dobrym rozwiązaniem jest szukanie jakichś okazji, czy też po prostu sezonowych owoców. W rezultacie można zrobić większą ilość lodów, które starczają na wiele dni i zapłacić znacznie mniej. Zapewne właśnie ilość zalet takich lodów składnia kolejne osoby do ich robienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *