Herbaty aromatyzowane – jakie warto wybierać?

Na rynku znaleźć dziś można ogromny wprost wybór herbat aromatyzowanych. Dostępne są herbaty bardzo tanie, jak i te ze zdecydowanie wyższej półki cenowej. Znaleźć można susze aromatyzowane naturalnie – herbaty z kawałkami owoców i przyprawami, jak i takie, których zapach bierze się ze sztucznych ekstraktów. Jakie herbaty najlepiej wybierać?

Herbaty dobrej jakości – nie zawsze najdroższe

Jak pokazuje doświadczenie, herbaty dobrej jakości to nie zawsze najdroższe z tych, jakie dostępne są w sklepach. W dobie gospodarczego neoliberalizmu zdecydowanie bardziej niż jakość, liczy się produkt. Zyskują na tym najbardziej popularne i największe marki, które często wydają duże środki na reklamę, ale nie zawsze na zwiększanie jakości jakości swoich produktów. Warto przede wszystkim wybierać herbaty liściaste – nawet niezbyt droga herbata tego rodzaju będzie lepsza od ekspresowej. Trzeba pamiętać również, że aromatyzuje się różne odmiany herbat – zielone, czarne, czerwone i najróżniejsze ich gatunki.

Herbaty naturalne i sztucznie aromatyzowane

W handlu znaleźć można herbaty aromatyzowane w różny sposób. Bardzo polecane są ich odmiany aromatyzowane naturalnie – kawałkami suszonych owoców, kwiatów, przyprawami, czy ziołami. Herbata o smaku truskawka lichee aromatyzowana naturalnie będzie nie tylko lepsza, ale również zdrowsza od herbaty z syntetycznymi dodatkami. W wielu przypadkach jest tak, że herbaty aromatyzowane sztucznie charakteryzują się niezwykle intensywnym, wręcz nienaturalnym, choć oczywiście dla wielu przyjemnym smakiem i zapachem.

Back to Top