Jak wybrać praktyczny młynek do mielenia pieprzu?

Młynek do pieprzu to akcesorium cenione przez wszystkie osoby, które lubią gotować. Świeżo zmielona przyprawa nadaje pożywieniu wyjątkowych walorów smakowych. Możliwe jest więc przyrządzenie potraw o wyjątkowym aromacie. Osoby poszukujące takich akcesoriów odnajdą wiele różnorodnych modeli. Są one wykonane z kilku rodzajów tworzywa i posiadają różne mechanizmy. Jak wybrać młynek do pieprzu, który okaże się funkcjonalnym akcesorium?

Kto powinien wybrać młynek elektryczny?

Podstawowy podział umożliwia wyróżnienie modeli działających na baterie i napędzanych siłą mięśni. Młynki elektryczne mogą być wyjątkowo wygodne dla osób, które często potrzebują szybko dodać świeżego pieprzu do potrawy w czasie gotowania. Dzięki wygodnemu przyciskowi można je bowiem obsługiwać jedną dłonią. Nie wymagają też użycia siły, dlatego będą wygodne dla osób starszych. Wiele modeli wyposażonych jest w diody LED, dzięki czemu można wygodnie kontrolować ilość dodanej przyprawy, nawet przy słabszym świetle. Elektryczne młynki zazwyczaj napełnia się odrobinę trudniej niż ręczne modele. Ze względu na konieczność umieszczenia w nich baterii, miewają również mniej korzystny stosunek wielkości do pojemności.

Czy warto zdecydować się na ręczny młynek do pieprzu?

Młynki, które nie posiadają elektrycznych mechanizmów, mogą być wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejsze są modele akrylowe i drewniane. Do ich zalet należy między innymi niezawodność i fakt, że działają be użycia baterii. Choć obsługuje się je za pomocą dwóch dłoni, odpowiedniej jakości modele okazują się zwykle wyjątkowo korzystnymi akcesoriami.

Jak wybrać funkcjonalny młynek?

Zaleca się zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano mechanizm mielenia. Stalowe i ceramiczne będą bardziej trwałe niż te wykonane ze stopów cynku. Ważne jest również to, aby młynek oferował możliwość ustawienia grubości mielenia ziaren. Regulacja powinna być wygodna i intuicyjna. Dobrym pomysłem będzie również wybranie modelu o designie dopasowanym do aranżacji kuchni.

Back to Top