Jak zrobić ekstrakt z wanilii?

Obecnie ekstrakt z wanilii, jaki znajdziemy w sklepach pełen jest chemii i nie przypomina naturalnego ekstraktu. Niewątpliwie ekstrakt waniliowy to jeden z podstawowych składników, które powinny znaleźć się w domowej kuchni. Okazuje się, że istnieje sposób na zrobienie go samemu. Jest to nie tylko łatwe, ale również tanie. Ponadto, taki ekstrakt jest zdecydowanie lepszy od tego, który znajdziemy na półkach sklepowych.

Co potrzebujemy?

Aby przygotować ekstrakt powinniśmy na początku zakupić laski wanilii. Znajdziemy je w wielu sklepach spożywczych, ale nie tylko, dostępne są one również w sklepach internetowych, bardzo często za niższą cenę. Ważne jest, aby każda laska wanilii, była oddzielnie pakowana i miała długi okres ważności. Jeśli chcemy, możemy zrobić z niej także cukier waniliowy.

Jak zrobić cukier waniliowy?

Domowy cukier waniliowy zrobimy w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że przygotujemy 1,5 szklanki cukru brązowego oraz 2 laski wanilii. Musimy przekroić laskę wanilii i wydobyć z niej drogocenne ziarenka, następnie razem z cukrem wrzucić do blendera. Następnie wsypujemy wszystko do szczelnego słoika i wkładamy tam wydrążone już laski wanilii, dadzą one nam piękny aromat.

Jak zrobić ekstrakt waniliowy?

Do wykonania domowego ekstraktu waniliowego będziemy potrzebowali aż 3 laski wanilii oraz 200 ml wódki. W tym przypadku musimy również rozkroić laski wanilii, jednakże nie wydłubujemy nasionek, tylko wkładamy przekrojone laski do butelki i zalewamy wódką. Po tygodniu ekstrakt z wanili – warto przejrzeć jest gotowy do użycia.