Jak zrobić pizzę w domu?

Wiadomo nie od dziś, że krajem z którego wywodzi się najlepsza pizza są Włochy. Tylko tam można zjeść najlepszą na świecie pizzę. Jest ona przygotowywana według tradycyjnej receptury i wypiekana w specjalnych piecach opalanych węglem.

Nie wszyscy mają jednak możliwość wybrania się w tak kosztowną i daleką podróży tylko w celu zjedzenie pizzy. Nie stoi nic na przeszkodzie aby przygotować pizzę zbliżoną smakiem w domu.

Przepis na ciasto na pizzę

Kluczowym składnikiem każdej pizzy jest ciasto. Cały sekret dobrego ciasta zależy od proporcji w jakich łączymy poszczególne składniki. Do jego wykonania potrzeba dosłownie 4 składników:

  • woda
  • mąka
  • sól
  • drożdże

Składniki należy wymieszać, uformować ciasto i odstawić najlepiej na ok. 12 godzin w chłodne miejsce. Dopiero takie ciasto będzie smakować najlepiej.

Jak upiec pizzę?

drewniany kamień do pizzyNajlepsze pizza jest z pieca kamiennego opalanego węglem. Niestety w domowych warunkach nie ma możliwości aby tak upiec pizzę. Można jednak zbliżyć się do prawdziwego smaku i wykorzystać do jej upieczenia specjalny kamień do pizzy. Materiał, z którego wykonany jest kamień znacznie lepiej rozprowadza ciepło dlatego pizza będzie równomiernie upieczona z każdej strony. Od razu po ułożeniu ciasta na kamieniu obserwujemy, że ciasto zaczyna pracować.

Jakie kamienie do pizzy kupić?

Kamień do pizzy sprzedawany jest w postaci okrągłej i prostokątnej. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie zakup kampanie do pizzy w kształcie prostokątnym. Dzięki temu będzie można wykorzystać go nie tylko do pieczenia pizzy, ale również do wypieku chleba, bułek. Koszt takiego kamienia do pizzy to kilkadziesiąt złotych.