Jak zrobić pizzę w domu?

Wiadomo nie od dziś, że krajem z którego wywodzi się najlepsza pizza są Włochy. Tylko tam można zjeść najlepszą na świecie pizzę. Jest ona przygotowywana według tradycyjnej receptury i wypiekana w specjalnych piecach opalanych węglem.

Nie wszyscy mają jednak możliwość wybrania się w tak kosztowną i daleką podróży tylko w celu zjedzenie pizzy. Nie stoi nic na przeszkodzie aby przygotować pizzę zbliżoną smakiem w domu.

Przepis na ciasto na pizzę

Kluczowym składnikiem każdej pizzy jest ciasto. Cały sekret dobrego ciasta zależy od proporcji w jakich łączymy poszczególne składniki. Do jego wykonania potrzeba dosłownie 4 składników:

  • woda
  • mąka
  • sól
  • drożdże

Składniki należy wymieszać, uformować ciasto i odstawić najlepiej na ok. 12 godzin w chłodne miejsce. Dopiero takie ciasto będzie smakować najlepiej.

Jak upiec pizzę?

drewniany kamień do pizzyNajlepsze pizza jest z pieca kamiennego opalanego węglem. Niestety w domowych warunkach nie ma możliwości aby tak upiec pizzę. Można jednak zbliżyć się do prawdziwego smaku i wykorzystać do jej upieczenia specjalny kamień do pizzy. Materiał, z którego wykonany jest kamień znacznie lepiej rozprowadza ciepło dlatego pizza będzie równomiernie upieczona z każdej strony. Od razu po ułożeniu ciasta na kamieniu obserwujemy, że ciasto zaczyna pracować.

Jakie kamienie do pizzy kupić?

Kamień do pizzy sprzedawany jest w postaci okrągłej i prostokątnej. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie zakup kampanie do pizzy w kształcie prostokątnym. Dzięki temu będzie można wykorzystać go nie tylko do pieczenia pizzy, ale również do wypieku chleba, bułek. Koszt takiego kamienia do pizzy to kilkadziesiąt złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *