Jakie wybrać szklanki do herbaty?

Szklanki stanowią wynalazek starożytności. Na przestrzeni wieków szkło przybierało różne kształty, rozmiary oraz zmieniały się motywy dekoracyjne i techniki zdobnicze. Niegdyś szklanki były wykorzystywane do picia wina, piwa czy miodu, dziś dostępne na rynku szklanki służą przede wszystkim do picia herbaty czy kawy.

Praktyczne szklanki do herbaty

Dostępne na rynku szklanki mają zazwyczaj mniejsza pojemność od ceramicznych kubków. Standardowa pojemność szklanek wynosi od dwieście do dwieście pięćdziesiąt mililitrów.

Niektóre do herbaty szklanki są wyposażone w ciekawe uchwyty, które nie tylko dodają uroku, lecz również skutecznie zabezpieczają przed kontaktem z gorącą zawartością tego naczynia. Z kolei szklanki pozbawione ucha świetnie sprawdzają się do podawania wody, soków oraz wielu innych zimnych napojów.

Jakie wybrać szklanki?

Decydując się na zakup szklanek warto wybrać takie, które to zostały wykonane ze szkła hartowanego, bowiem tego typu produkty charakteryzują się dużą odpornością na zarysowania oraz zniszczenia.

W bogatej ofercie wielu sklepów znajdują się zarówno klasyczne, od lat używane szklanki z wiklinowymi, metalowymi czy plastikowymi koszyczkami, jak również bardziej nowoczesne, ekskluzywne szklanki, w których można podać pyszną herbatę podczas ważnej rodzinnej uroczystości czy innego podniosłego wydarzenia.

Oferowane przez doświadczonych producentów szklanki są najwyższej jakości oraz charakteryzują się solidnością wykonania oraz ogromną trwałością. Zarówno szklanki o prostym, klasycznym designie, jak i bardziej nowoczesne o ciekawych kształtach i zdobieniach z pewnością przypadną do gustu każdej gospodyni domu.

Back to Top