Nowoczesne naczynia do kuchni gazowych

Większość klientów wybiera obecnie naczynia ze stali nierdzewnej. To połączenie trwałości i wygody. Dno garnków szybko przewodzi ciepło, co ułatwia gotowanie. Takie same powinny być czajniki gazowe. W wypadku palników gazowych naczynia muszą być odporne na kontakt z ogniem oraz przypalenia. Nie bez znaczenia jest fakt, że można je myć w zmywarkach.

Naczynia dopasowane do kuchenki gazowej

Producenci oferują obecnie garnki i inne akcesoria kuchenne w kilku wersjach. W ten sposób można gotować zarówno na kuchni gazowej, jak i elektrycznej. Garnki i czajniki na gaz posiadają wzmacniane dno, przez co nie odkształcają się pod wpływem ognia. Często taka powierzchnia jest tak wykonana, by szybciej można było gotować wodę i przygotowywać potrawy. Stosowane są również materiały izolacyjne, aby uchwyty i rączki nie były gorące.

Stylistyka nowoczesnych naczyń

Projektanci garnków cały czas tworzą rozwiązania zwiększające ich atrakcyjność. Zmianom ulega kształt oraz rodzaje wykończeń stali nierdzewnej. Oprócz polerowanej dostępne są wersje szczotkowane i matowe. Dodatkowo łączone są różne materiały przez umieszczenie ich na ozdobnych uchwytach. Takimi dodatkami mogą być wstawki drewniane lub pokrywanie powierzchni się stali powłokami w kolorach złota i srebra. Popularne są również naczynia, stylizowane na stare Przez dodanie im elementów z ceramiki lub miedzi. Pozwala to stworzyć ciekawy wystrój kuchni bez konieczności rezygnowania z nowoczesnych rozwiązań.

Back to Top