Piknik na świeżym powietrzu

Wiosna i lato to czas, w którym coraz chętniej spędza się czas na świeżym powietrzu. Słońce, lekki wiaterek czy bezchmurne niebo – to tylko niektóre zachęty wyciągające z domu nawet największych miłośników kanapy. Rodzinny piknik na łące pod miastem to rewelacyjny pomysł na spędzenie niedzielnego popołudnia z najbliższymi. Jednak aby wypad na miasto nie zamienił się w klęskę, do piknika należy się odpowiednio przygotować.

Koce, kosze i jedzenie

Myśląc o pikniku za miastem, przede wszystkim należy pamiętać o odpowiednio dużym kocu, który pomieści wszystkich członków rodziny. Czasem może okazać się, że lepszym rozwiązaniem będzie zabranie ze sobą kilku mniejszych koców piknikowych. Na przekąskę piknikową najbardziej nadają się owoce. Warto zwrócić uwagę na panującą temperaturę i to od niej uzależnić piknikowe menu. W gorące dni, lepiej jest unikać ciast, zwłaszcza tych z masą czy gotowych kanapek z wędliną. Pod wpływem wysokiej temperatury produkty te mogą się szybko popsuć.

Praktyczne gadżety na każdy piknik – Sagaform

Producent wyposażenia kuchennego – Sagaform – posiada szeroką ofertę produktów, które doskonale sprawdzą się na każdym pikniku. W sklepach internetowych można kupić na przykład koce piknikowe, miseczki na przekąski czy butelki na wodę ze specjalnym wkładem, do którego można wsadzić lub czy owoce. Wybierając się na piknik warto wziąć ze sobą również niewielkie pojemniczki z przekąskami. Koniecznie powinny być zamykane, w przeciwnym razie jedzenie może się z nich wysypać. Przy wysokich temperaturach koniecznie trzeba mieć przy sobie również nakrycie głowy oraz krem z filtrem.

Więcej produktów Sagaform dostępnych na: https://www.aledobre.pl/produkty,sagaform