Poznaj najprostszy sposób na muffinki

Muffinki to niewątpliwie jedne z pyszniejszych ciastek, jakie znamy – prawdziwą furorę zrobiły kilka lat temu, a przywędrowały do nas z Ameryki. Te puszyste, wilgotne babeczki ze słodkim nadzieniem w najróżniejszych postaciach są niewiarygodnie proste do przygotowania, efektowne i przepyszne. Ich sekretem będzie z pewnością odpowiednie ciasto, słodkie dodatki, ale również pieczenie ich w najlepszych formach do muffinek, by osiągnęły optymalny kształt.

Jaka forma do muffinek?

Forma do muffinek to wykonana z odpowiedniego tworzywa forma, w której umieszcza się papierowe foremki. Do nich dopiero nakłada się niewielką porcję ciasta, które pod wpływem temperatury w piekarniku rośnie do imponujących rozmiarów przewyższających nieznacznie foremkę.

forma na 12 muffinków
foremka na 12 muffinków

Aby upiec porządne babeczki, potrzebna jest foremka do muffinek – te najpopularniejsze kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Wykonane są z tworzywa odpornego na wysoką temperaturę, do którego nie będzie przywierało ciasto. Możemy jednorazowo upiec w nich od sześciu do dwunastu muffinek, w zależności od wielkości foremki. Do tego przydadzą się foremki do muffinekpapierowe lub silikonowe.

Te papierowe są jednorazowe i doskonale nadają się do serwowania w nich gotowych ciastek – pozwalają nie brudzić rąk, a jednocześnie utrzymują długo babeczki w świeżości. Muffinki dzięki odpowiednim foremkom są wyjątkowo łatwym do przygotowania podwieczorkiem. Doskonale nadają się na poczęstunek do kawy podczas wizyty niezapowiedzianych gości – nie wymagają długiego pieczenia ani pracochłonnego przygotowania.