Stół pełen owoców

Stół pełen ciast, sałatek i kolorowych owoców może się prezentować pięknie? Jak podawać tak delikatne owoce, jak winogrona czy mandarynki? Co zrobić, by smaczne i zdrowe owoce wyróżnić na suto zastawionym stole?

Owoce – pyszne i wymagające


Owoce są wspaniałymi dodatkami do każdej uroczystości. Smaczne, słodkie i zdrowe, będą ciekawą alternatywą dla kalorycznych przekąsek oraz zbyt słodkich cukierków. Jak je jednak podać? Większość owoców wymaga starannego rozłożenia, a że zazwyczaj na stole pojawia się kilka gatunków takich przysmaków, problem z pomieszczeniem ich i podaniem w elegancki sposób staje się dość spory. Miska? Tu owoce będą ściśnięte, przez co stracą swój apetyczny wygląd. Lepszym rozwiązaniem będzie szklana patera na owoce, najlepiej taka, która składa się z kilku poziomów. Dzięki temu nawet na niewielkim stole można podać kilka gatunków owoców, rozłożyć je w wygodny sposób i sprawić, że staną się one wspaniałą ozdobą.

Szeroki wybór pater – wiele możliwości dla wymagających


Wybór pater, dzięki którym serwowanie ciast i owoców staje się łatwiejsze, jest coraz szerszy. Szklane i metalowe, kuszą ciekawym wzornictwem oraz intrygującą kolorystyką. Dla tych, którzy podążają za najnowszymi trendami, cennym dodatkiem będzie patera na owoce nowoczesna, kusząca nietypowymi kształtami, dla tych, którzy lubią tradycyjne formy, wciąż najlepszym rozwiązaniem pozostaną wygodne i piękne patery ze szkła.

Back to Top