W czym podawać sól i pieprz – czy młynek to dobre rozwiązanie?

Przyprawy używane są od lat. Niektóre z nich pozytywnie wpływają na trawienie, inne wspomagają odporność, a jeszcze innym przypisuje się rolę afrodyzjaków. Jednak najpopularniejsze przyprawy to sól i pieprz, dostępne niemal w każdym domu i pasujące do prawie każdego dnia.

W czym podawać sól i pieprz – czy młynek to dobre rozwiązanie?

Od kilku lat w polskich domach coraz częściej można znaleźć młynki. Młynek do pieprzu drewniany pozwala na świeże zmielenie przypraw, tuż przed podaniem dania. Wiele osób uważa, że taki sposób podawania przypraw nadaje głębi potrawom, ale nie jest to konieczność – nawet zwykła pieprzniczka spełnia swoją rolę, jeśli jej zawartość zmienia się często i nie dopuszcza się do nadmiernego wysychania.

Młynek ręczny czy elektryczny?

W sprzedaży można znaleźć młynki elektryczne oraz ręczne. Te pierwsze zasilane są na baterie, a ich obsługa jest prosta nawet dla dzieci. Ręczne wymagają użycia siły. Smakowo ciężko wyczuć różnicę, choć elektryczne młynki wydają się bardziej wygodne w użyciu.

Młynek do soli i pieprzu może stać się modnym gadżetem w kuchni – można znaleźć wersje podświetlane lub zaprojektowane przez sławy. Ich działanie w większości nie różni się od siebie, dlatego warto przemyśleć ten zakup. Osoby często gotujące na pewno docenią taki dodatek w kuchni, natomiast osoby, które nie przepadają za gotowaniem chętnie korzystają ze zmielonych już w sklepie przypraw.

Back to Top