Wielokształtne foremki silikonowe

Foremki silikonowe to ten rodzaj akcesoriów kuchennych, które znajdziemy już praktycznie w każdej kuchni. Ogromną zaletą używania foremek silikonowych jest to, że dają nam one wiele możliwości, bo może w nich i piec i mrozić, a wszystko to bez obaw ich uszkodzenia. Jedną z najczęściej wymienianych cech foremek jest natomiast to, że dostępne są w wielu różnych formach. Tu spełnimy wymagania zarówno dzieci, jak i dorosłych. Producenci foremek oferują nam wachlarz kształtów, wielkości i kolorów. Każdy, nawet ten najbardziej wymagający kucharz znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Ceny foremek również wahają się w dość szerokim zakresie, więc i tu znajdziemy najlepszą opcję.

Kształty foremek silikonowych

Rynek producentów akcesoriów do kuchni oferuje na ogromny wybór różnego rodzaju foremek silikonowych. Foremki do pieczenia dostępne są w przeróżnych kształtach, możemy też wybierać ich wielkość, a nawet kolory, jakie się nam podobają. Dla dzieci dostępne da foremki silikonowe w kształcie bajkowych bohaterów, które podbijają ich serca, sprawiają, że chętniej pomagają w kuchni. Wśród nich znajdziemy także te w kształcie serca, które z powodzeniem możemy wykorzystać np.do przygotowania walentynkowych wypieków. Foremki w kształcie gwiazdek, mikołajów i piernikowe ludziki będą idealne do świątecznych wypieków. Wśród foremek znajdziemy również takie na tartę. To chyba jeden z najczęściej wybieranych modeli, podobnie jak małe foremki silikonowe na muffinki.

Właściwości silikonu

Pieczenie w foremkach silikonowych jest bardzo przyjemne, ponieważ
silikon cechuje się dużymi właściwościami nieprzywierającymi, a do tego jest też elastyczny. To właśnie dzięki temu z łatwością możemy wyjmować ciasto z foremki. Foremkę bez problemów możemy również przechowywać zwiniętą, tak, by zajmowała, jak najmniej miejsca.

Back to Top